Erkeklerin Gözünde Çekici Kadınlar ve Bakım Önerileri

Erkeklerin Gözünde Çekici Kadınlar ve Bakım Önerileri

Erkeklerin kadınları kendi kafalarında nasıl kategorize ettikleri ile ilgili yapılan onlarca araştırma, her gün gazetelerde boy gösteriyor. Kimi kalıtsal kimi de modern sebeplere bağlanan bu araştırmalarda zaman zaman neredeyse aynı sonuçlar ortaya çıkıyor. İşte sizler için derlediğimiz birkaç ortak araştırma sonucu…

Bembeyaz Dişler, Sağlıklı Gülüşler :)

Sanıyoruz ki dünyadaki kimse, ağız kokusundan hoşlanmaz. Bu durum özellikle çiftler arasında pek çekilir çile değildir. Ancak “Ağzım kokmuyor benim, tamam o zaman.” gibi bir yanılgıya kapılmayın. Hem kadınların erkeklerde hem de erkeklerin kadınlarda aradığı en önemli fizikî özelliklerden biri, beyaz dişler. Kısacası, harika bir gülüşe sahip olmak ve çekiciliğinize çekicilik katmak için dişlerinize günlük bakımını yapmayı ihmal etmeyin. 

makyaj, bakım önerileri. makyaj, cilt bakımı, dişler

Bakımlı Ellerin Çekim Gücü!

Vücudumuzda dört mevsimin her koşuluna doğrudan maruz kalan iki yer var: yüzümüz ve ellerimiz. Hâl böyle olunca eller, ne kadar bakımlı olduğumuzu doğrudan ele veriyor. Bu yüzden alabileceğiniz basit önlemler var. Örneğin; sadece kar yağdığında değil havaların soğuk olduğu her zaman eldiven takmak ve elleri düzenli olarak nemlendirmek. Buna ek olarak bakımlı tırnakları da unutmamak gerek. Bakımlı tırnak denilince akla ilk gelen ojeler oluyor. Ancak araştırmalara göre bu, pek de doğru değil. Tırnaklarınızın sağlıklı görünmesi için ojeden çok daha farklı yöntemler kullanabilirsiniz. Tırnaklara özel yağları kullanmak, tırnakların altında zaman zaman oluşan beyazlıkları önlemek için bol vitamin içeren besinler tüketmek, oje seçerken sağlıklı markaları tercih etmek bunlardan yalnızca birkaçı. Son olarak, kadınlar arasında rengârenk oje ve uzun tırnaklar moda olsa da aslında erkeklerin bunları pek de beğenmediğini ekleyelim. Daha doğal gözükmek istiyorsanız tırnaklarınızı ortalama bir boyda törpüleyebilir, günlük kullanım için ten rengi ya da beyaz tonlarda ojeler seçebilirsiniz.  

“Baş Döndüren Dolgun Saçlar” Gerçekliği

Dolgun, hacimli ve hafif dalgalı saçlar neredeyse herkes tarafından beğenilir. Araştırmalar sonucu, bunun nedeninin asırlar öncesinden geldiği ortaya çıktı. Evrimsel kökenli olduğu anlaşılan bu beğeni, karşınızdaki insanın sağlıklı olduğuna dair bir ön kabul oluşturuyor. Aynı şekilde, uzun saçlar da kadınların erkekler tarafından daha çekici görülmesini sağlıyor. Yıpranmış, ince telli ve ışıltısız saçlarınız varsa bloğumuzda yer alan saç bakım önerilerine göz atabilir, kendi saç tipinize uygun saç modelini, bakım tüyolarını ve doğal yöntemlerle evde yapabileceğiniz maskeleri öğrenebilirsiniz. :)

İsmiyle Müsemma: ‘İstenmeyen’ Tüyler

Erkeklerin de kadınların da vücutla ilgili en can sıkıcı sorunlardan biri istenmeyen tüyler. Üstelik günümüz dünyasında bu sadece kadınların sorunuymuş gibi lanse edilir hâle geldi. Oysa kadınların kaşları, dudak üstü tüyleri ya da favorilerini eleştiren erkekler, kendilerine bakmayı deneseler, durumlarının nasıl da çekicilikten uzak olduklarını fark edecekler. Neyse ki yüzyıllar önce genlerimize işleyen bu sorun artık her iki cins için de çözümsüz değil. Lazer epilasyondan ağdaya dek farklı birçok yöntemle kurtulabileceğiniz tüyler, çekiciliğinizi elinizden alamaz! 

BONUS:

Evrimsel Temelli Çekicilik Unsuru Olarak Omurga

Evet, yanlış okumadınız. Son yapılan araştırmalar gösteriyor ki erkekler, evrimsel olarak açıklanabilen bir nedenle kadınların omurga kıvrımlarını çekici buluyor. Araştırmaya göre erkekler, sırttan kalçalara doğru ortalamada 45.5 derecelik açıya sahip olan kadınları daha çekici buluyor. Bunun sebebi ise eski çağlarda bu görüntüye sahip kadınların, bebekleri daha iyi taşıyabilme ve birden fazla çocuk yapabilme potansiyeliyle ilişkilendirilmesi. 

Bu Bonus, sadece erkeklerin ne kadar ilkel düşünebilecekleri üzerine küçük bir bilgi :) Bu açıyı sağlamak için asla ve asla sağlığınızı etkileyecek egzersizler yapmayın ve dik durmayı unutmayın. Siz siz olun, kimse için güzelleşmeye de çalışmayın. Bakımınızı, sağlıklı yaşamak ve kendinizi iyi hissetmek için yaptığınızda zaten tüm gözler sizin üzerinizde olacaktır! :)

Not: Araştırma sonuçlarının büyük bir kısmı Austin'de yer alan Texas Üniversitesi'nde çalışan bir grup psikoloğun erkek denekler üzerinde yaptığı deneylere dayanmaktadır.

Yazar: Zeynep Çetin

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar