BU BAHAR TIRNAKLAR RENKLİ

BU BAHAR TIRNAKLAR RENKLİ

“Nail art” trendi tırnaklarda tek renk oje devrini kapatmış görünüyor. Bu baharın en önemli trendleri arasında yerini alan ve zıt renkte ojelerle yapılan rengarenk tırnak süslemeleri bahar aylarında iyice yaygınlaşacak. Kıyafetinize uygun renkte ojeler kullanarak siz de kendi tarzınızı oluşturabilirsiniz. İster çiçekli, ister geometrik desenli modeller hem farklı tarzlara hitap ediyor, hem de yapımı sanıldığından da basit.

Denemek isteyenler için farklı tarzlara ait farklı modellerin nasıl yapıldığını gösterelim. Bahar aylarında rengarenk ve enerjik bir görünüme sahip olmak isteyenler için adım adım tırnaklarınıza nasıl çiçek açtıracağınızı anlatıyoruz.

  • Öncelikle tırnaklarımızı korumak, yıpranmalarını önelemek ve ojeleri çıkarırken zorlanmamak için bir kat tırnak cilası sürüyoruz.
  • Sonra sarı renkte ojemizle, çizeceğimiz papatyaların ortası olacak benekleri fırçayı dokundurarak oluşturuyoruz.
  • Sonra sarı beneklerin etrafına farklı renkte ojelerle benekler yapıyoruz.
  • Son adım olarak parlaklık katmak amacıyla bir kat tırnak cilası sürüyoruz.

Daha klasik bir görünüm elde etmek ve özellikle deri ceketle kombin oluşturmayı düşünenler için daha çok siyah ve beyaz renkte ojelerin kullanıldığı tırnak dizaynlarını deneyebilirsiniz.

  • Yine üstte belirttiğimiz gibi tırnak cilası sürerek işe başlıyoruz.Ancak bu kez yanımızda bir de bant bulundurmamız gerekiyor.
  • Tırnağımıza çapraz olarak yapıştıracağımız, üçgenimsi bir şekilde kestiğimiz bant parçasının alt kısmını ve üst kısmını zıtlık oluşturacak şekilde siyah ve beyaz oje ile boyuyoruz.
  • Ardından bantı yavaşça çıkarıp, parlaklık katmak için tırnak cilasını sürüyoruz.

Daha çılgın bir görünüm elde etmek isteyenler için ise ince şerit bantlarla ve canlı renklerle kolayca yapılabilecek bir model daha öneriyoruz. Kotlarla iyi bir kombin oluşturacak bu tırnak dizaynı da, bordo, mor ve siyah ojeler kullanılarak denendiğinde daha seksi ve sofistike bir tarzı da tamamlayabilecektir.

  • Tırnak cilası sürdüğümüz tırnaklarımıza, ince şerit bantlardan belli aralıklarla yapıştırıyoruz.
  • Bantlar tarafından oluşturulan aralıklara sırayla farklı renkte ojelerimizi sürüyoruz.
  • Kuruduktan sonra bantları çıkarıp tek kat tırnak cilası sürerek tırnaklarımıza son halini veriyoruz.

Bu örnek modellere bakarak, gösterilenden farklı yerlere bantlar yapıştırıp değişik şekillerde tırnak tasarımları oluşturabilir, siz de kendinize özgü bir model yapabilirsiniz.

Yazar: İlknur Karanfil

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar