Bronzluk Koruyucu Losyon

Bronzluk Koruyucu Losyon

Yaz ayları, tatil, deniz, kum ve güneş… Tüm kışın yorgunluğunu yaz tatiline çıkarak atmak hepimizin dileğidir. Serin denizlere girdikten sonra güneşin altında uzanmanın keyfi bir başkadır. Çoğumuz bronz bir tene sahip olmak için güneşlenme süremizi uzun tutarız.

Ancak her güzel şey gibi tatilinde sonu gelir. Fakat biz bu bronzluğu uzun süre taşımak isteriz. İşte bu yüzden artık piyasalarda çeşit çeşit krem losyonlar, yağlar mevcut. Hepsi de çeşitli amaçlar için görünse de ortak amaçları daha iyi bronzlaşmanızı sağlamak ve bu bronzluğu olduğundan daha uzun süre korumanıza yardımcı olmak.

İçeriğinde aynı zamanda cildinize iyi gelecek ve nemlendirecek yağlar bulunan bu ürünler SPF yani güneş koruması da içerir. Böylece bronzlaşırken güneşin zararlı maddelerinden korunmuş olursunuz ve cildinizde güneş lekeleri kalmaz. Cilt lekeleri sorununu en aza indirgemiş olursunuz. Ayrıca bu yağlar sayesinde cildiniz kurumaz ve güneşin yaşlandırma özelliğini de en aza indirgemiş olursunuz.

Bu tür ürünleri kullanırken SPF, UVB, UVA gibi özellikler taşımasına ve cildi besleyecek faydalı yağlar içermesine özen gösterin. Kullandığınız ürünün çeşidine göre güneş öncesi ve sonrasında kullanmanız gereken bu ürünleri mutlaka güneş koruyucu kremlerle destekleyin. Ayrıca mutlaka güneşlenmeden önceki ten renginize göre ürün seçiminde bulunun. Esmer tenliyseniz direkt bronzlaşabilirsiniz. Ancak açık tenliyseniz bronzlaşırken adım adım gitmeye dikkat edin.

Bronzluk koruyucu ürünler sayesinde saatlerce güneşlenip kavuştuğunuz bronz tenin uzun süre kalıcı olmasını sağlamış olacaksınız.

Bronzlaşmak için uğraştıktan sonra hemen tenin açılması birçok kadın için üzücü bir durum. Yazımızın başlığında olduğu gibi buna uygun losyonlar mevcut. Özellikle bronzlukla aklımıza gelen ünlü EdaTaşpınar'ın bronzluk koruyucu losyonu bronzluk sürenizi uzatmak için en iyi ürünlerden biri. Aynı zamanda cildinizi nemlendirmenize de yardımcı olan bir ürün. 

Ayrıca losyon haricinde avon markasının güneş koruyucu yağı bulunmakta. Korumaktan kasıt tabiki bir sonraki yaza kadar bronz kalmak değil ama en azından bronzluk sürenizi biraz daha uzatmak. Yağ kullanmaktan hoşlanmayanlardansanız ise losyonu tercih etmek sizin için daha iyi olacaktır.

Yazar: Deniz Köseli

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar