Bahar Dudaklarında Bugün!

Bahar Dudaklarında Bugün!

 Kış ve rüzgarlı soğukların ardından iple çektiğimiz güneşli günlere sonunda ulaştık. Kıyafetler kombinler derken artık bir başka moda mevsimine daha giriş yapmaktayız. Daha önce bahar mevsimine hazırlık için moda olan saç renkleriyle ilgili bir yazı paylaşmıştık. Orada bahsedilen saç renkleriyle uyumlu olarak dudaklarda kullanılabilecek bu baharın moda rengi “Mercan Turuncusu” evet iddialı…Turuncu ve pembenin karışımlarından ortaya çıkarılabilecek her ton dudaklarınızı ön plana çıkaracaktır. Bahar canlı renklerin mevsimi ve heyecanlı dudaklar istiyor. Ayrıca sürdüğünüz oje renkleriyle dudaklarnınızdaki modayı takip edebiliyorsanız bahara hazırsınız…

Capcanlı Renklerle Bahar Dudakları

Soğuk ve kuru geçen kış aylarının ardından yüzünü gösteren bahar ile birlikte saçlar ve rujlarda renklendi. Pastel, koyu tonlar yerini capcanlı renklere bıraktı. Kırmızılar, fuşyalar, turuncular derken rujlar ile birlikte makyajlara da bahar geldi. Her kadının rengi farklı olduğu için tercih edilecek olan ruj rengi de farklılık gösterecektir. Bu yüzden saç ve ten renginize göre ruj seçimi yapmanız gerekecektir.

Yaz Kış Popülerliğini Kaybetmeyen Kırmızı Ruj Tonları

Klasik bir kırmızı ruj, mevsim her ne olursa olsun popülaritesini asla kaybetmez. Bir kadının makyaj çantasının demirbaşı sayılan kırmızı ruj bu yılda bahar dudakları denildiğinde akla gelen ilk renk olacaktır. Ancak kırmızı rujun teninize yakışması için doğru tonu bulmanız gerekmektedir. Esmer Tenlilerde Kırmızı Ruj Tonları Orta ve koyu tenli kadınlara en çok yakışan kırmızı tonu parlak ve canlı mercan rengidir. Cilde kattığı enerji ve aydınlık muhteşem bir bahar dudakları ortaya çıkartır. Kırmızı rujda ton tutturmanın en kolay yolu, ten rengin ne kadar koyu olursa o kadar koyu renkli kırmızı ruj tercih etmenden geçmektedir. Ruj Önerileri: Lancôme Rouge In Love Lipstick 303, Amuse Bouche, Guerlein Orgueil Rouge.

Beyaz Tenlilerde Kırmızı Ruj Tonları

Kuşkusuz ki en şansı kadınlar beyaz tenlilerdir. Çünkü beyaz tenli kadınlar yoğun kırmızı tonlarının hemen hemen hepsini kullanabilir. Şahane bir bahar makyajı yapmaları için pembe bir allık ve ince bir eyeliner yeterli olacaktır. Ruj Önerileri: Maybelline New York Color Sensational Ruj 547 Pleasure Me Red, M.A.C Russian Red, Este Lauder Ateşli Ruj (Pure Color Enuy), Chanel Kırmızı Ruj (Charne 56).

Hafif Bronz Tenlilerde Kırmızı Ruj Tonları

Hafif bronz tenli kadınlara en çok yakışan kırmızı tonu muhakkak ki ahududu dudaklardır. Kırmızının en güzel tonlarından ahududu cildin ışıltısını ve dişlerin beyazlığını ön plana çıkarmaktadır. İlkbahar olmasa da sonbaharın trend ruju ahudududur. Ruj Önerileri: Loreal Paris Caresse 203 Rock’n Mauve, Dior Kırmızı Ruj(Addict Gothe).

Pembe Tenlilerde Kırmızı Ruj

Pembemsi tene sahip kadınlar, kırmızının bordo tonunu tercih etmelilerdir.  Mat ve doğal görünümlü bir makyaj harika bir bordo ton ruj ile tamamlanabilir. Ruj Önerileri: Yves Saınt Laurent Rouge Pur Couture 01

Koyu Fuşya Ve Mor Tonlarda Bahar Dudakları

Oldukça koyu ve yoğun renkler kategorisinde bulunan koyu fuşya ve mor ton rujları kullanılırken yaptığınız makyajda denge sağlamanız gerekmektedir. Dengeyi sağladığınızı anlamanın en kolay yolu yüzünüzün yarısına baktığınızda ön planda dudaklarınızı görmenizdir. Mor ya da Koyu fuşya tonlarında ruj kullanımında en iyi göz makyajı, aydınlatılmış göz kapakları ve uzun, düzenli maskara uygulamasından geçmektedir. Far kullanmak istiyor iseniz gölgelendirme yapmamanız gerekmektedir.

Koyu Fuşya Ve Mor Tonlarındaki Rujlar Nasıl Uygulanır?

Havaların ısındığı şu günlerde muhteşem bahar dudakları yaratmanızın en kolay yolu doğru renk ruju seçmek kadar onu nasıl uyguladığınızdır. Kusursuz bir ruj uygulamasında en iyi yardımcınız dudak kalemi olacaktır. Koyu ton olan fuşya ve mor rujlarda kusursuz uygulama rujun cazibesini arttırır. Bu nedenle aynı tonda seçeceğiniz dudak kalemi ile dudak asimetrisini yeniden şekillendirirken rujun dış kenarlarına doğru dağılmamasını sağlamış olacaksınız.

Koyu Fuşya Ve Mor Rujlar Hangi Cilt Tonlarıyla Uyumludur?

Koyu tonlardaki rujların açık renk tenlerde daha güzel durduğu bilinmektedir. Ancak tamamen açık tenlilerin rujudur demekte doğru değildir. Orta ya da koyu bir cilt tonuna sahip kişiler, ruj renginin biraz daha sıcak alt tabanlı olmasına dikkat ettikleri takdirde istedikleri sonuca ulaşabileceklerdir. Koyu renk ruj seçiminde rujun sıcak ya da soğuk alt tabanlı olması, seksilik ve gotik görünüm sağlamanıza yardımcı olacaktır. Ruj Önerileri: Chanel  Rouge Allure 116 Envoutante, Chanel Rouge Coco ve Coco Noir, MAC Violetta, Yves Saint Laurent Rouge Pur Couture Golden Lustre 101 Violet Singulier, Avon True Color Oxford Wine.

Pembe Benim Rengim Diyenlerin Bahar Dudakları

Pembe ton rujlar kuşkusuz bu baharın en asil rengidir. Pembe tonlarındaki rujlar daha genç, daha modern, daha romantik, daha zarif bir görünüm verdiği için genellikle en çok edilen ruj tonu olmaktadır. Her rujda olduğu gibi pembede de önemli olan cildinize en uygun ruj tonunu seçmenizdir.

Beyaz Tenlilerde Pembe Ruj Tonları

Beyaz tenli ve sarışın kadınlara önerebileceğim en güzel pembe tonu açık olanlardır. Çünkü pembe ve sarı birbirlerinin zıt rengidir. Bu nedenle yüzde oluşan kontrast dengesiyle kusursuz bir görünüme sahip olabilirsiniz. Ruj Önerileri: Marisa Vanessa, Make Up For Ever Pink Fever Artist Lip Balm ve Lip Blush, Nars Sex, Nars Pure Matte Lipstick Bangkok, Nars Velvet Matte Lip Pencil Roman Holiday.

Kumral Ve Buğday Tenlilerde Pembe Ruj Tonları

Kumral ve buğday ten rengine sahip kadınlar pembe ruj kullanımında en şansı olanlarıdır. Bu grupta yer alan kadınlara sıcak alt tonlu tüm pembeler çok yakışmaktadır. Ruj Önerileri: Shiseido Perfect Rouge RS448 Sensation (Sıcak Pembe), Nars Velvet Gloss Lip Pencil Mexican Rose, Nars Satin Lip Pencil Yu, Natalie, Michiyo.

Esmerlere Ve Bronz Tenlilerde Pembe Ruj Tonları

Esmerler için daha çarpıcı ve canlı rujların tercih edildiği renkler her zaman modasını sürdüren klasikler halindedir. Turuncu, fuşya ve kırmızılar gibi pembenin canlı ve neon tonları da dudaklara çevrilen bakışları arttıracaktır. Ruj Önerileri: Nars Schiap Lipstick ve Nars Velvet Matte Lip Pencil Never Say Never, Janet, Nars Audacious Angela, Silvia, Make Up For Ever Pink Fever Arstist Acrylic.

Bakır ve Kızıl Saçlı Kadınların Pembe Ruj Kullanımı

Bakır ve kızıl saç rengine sahip kadınlara önerebileceğim en iyi pembe tonu turuncuya yakın olanlardır. Şeftali pembesi, kırmızımsı pembe, mercan pembesi tonları saçlarıyla bir bütün halinde duracaktır. Ruj Önerisi: Shiseido Veiled Rouge PK405, Nars Audacious Juliette, Grace.

 

Yazar: Nazlınur Turan

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar