BAHARIN SAÇ TRENDLERİ

BAHARIN SAÇ TRENDLERİ

Her yıl sunulan defileler ve koleksiyonlar ile birlikte saç modelleri de yeni bir kimlik kazanıyor. Dünya markalarının defilelerinde mankenlerin saç stilleri,saç modelleri,renkleri,saç aksesuarları ve makyajları da bize o yılın modası hakkında fikir veriyor. İlkbahar/yaz kreasyonlarının tanıtılmaya devam ettiği bu günlerde 2015 yazı saç modası hakkında birkaç ipucu vereceğim sizlere. Evet bayanlar öncelikle saçlarınızı uzatmaya başlayın çünkü bu yaz bu modelleri denemek için uzun saçlara ihtiyacınız olacak!

  • Bohem dalgalar : Her geçen gün makyajlarla birlikte saçlar da doğallaşıyor. Artık etrafımızda seksenli yılların abartılı saç ve makyajından eser kalmadı diyebilirz. Hal böyle olunca da kuaförden çıkıldığında dahi kendini belli etmeyen doğal dalgalar, fön değmiş ancak lüle lüle yapılmayan saçlar sizlere oldukça bohem bir hava katacaktır.
  • At kuyruğu : Saçlarınızı uzatmaya şimdiden başlayın demiştim çünkü bu yaz at kuyruğu modelleri oldukca revaçta. İster tepeden toplansın ister ensede tutturulsun, bütün at kuyruğu modelleri bu yaz göz dolduruyor.
  • Saç örgüsü : Uzun saçlara oldukça yakışan bir saç modeli daha: Saç örgüsü. Öğrencilik yıllarında zorla yaptığımız bu model artık en özel gece davetlerinin vazgeçilmez bir parçası olmaya aday. İster balıksırtı ister kılçık ister düz model olsun, örgüler bu yaz omuzlarınızı acıkta bırakarak kendinize bohem bir hava katarken sizi ferah tutmayı da amaçlıyor.
  • Topuz : Topuz denilince birçoğumuzun aklına tepeden sımsıkı toplanmış balerin topuzu geliyor. Ancak artık topuzlar da çağa ayak uydururak doğallaşmaya başladı. 2015 yazında ensede doğal bir kıvırmayla yapılanlar kadar saç örgüsü ile yapılan topuzlar da salaş ama şık bir görünüme kavuşmanıza olanak sağlıyor.
  • İri dalgalar : Eskiden beri kadınların dalgalı ve kıvırcık saç sevdiğini hepimiz biliyoruz. Bir zamanların modası perma saç, eminim ki herkesin aile albümünde yerini koruyordur. Perma kadar sık buklelerden hoşlanmıyorsanız, müjde! Bu yaz maşa yapıdığı dahi belli olmayan, lüle lüle olmayan iri dalgalar sezonun favori saçları arasında. Fön makinesi ve bir fırça yardımıyla hafifçe kıvrılan ve omuzlarınıza dökülen saçlar size doğal bir görünüm kazandırarak ekstra güzellik sağlıyor.
  • Saç aksesuarları : Saç modeliniz abartılı olmadığı sürece hangi model olursa olsun onları aksesuar ile zenginleştirip güzelleştirebilirsiniz. Bunun için ise taçlardan taşlı taraklara, çiçekli tokalardan saç bantlarına kadar birçok seçeneğe sahipsiniz.

 

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar