At Kuyruğu Saçlar İçin Aksesuarlar

At Kuyruğu Saçlar İçin Aksesuarlar

Atkuyruğu Saçlar İçin Aksesuarlar

İlkbahar yaz sezonunda at kuyruğu şeklinde toplanan saçların hem kurtarıcı hem de moda olduğundan daha önce bahsetmiştik. Doğallık ve sadeliğinde trend olduğunu söylemiştik fakat bu at kuyruğu için geçerli olmayacak. At kuyruğu aksesuarları bu yaz çok popüler.

El örgüsü çiçekler, ponponlar, el işi aksesuarlar, püsküller ve ipek şeritlerle süslenecek olan at kuyruğu aksesuarları sonbahar için de trend olacak gibi görünüyor ve ünlü modacıların defilelerinde kendini göstermeye başladı bile. Saçınıza dolayarak ya da at kuyruğunuzda serbest bırakarak eğlenceli ve trend saçlara sahip olabilirsiniz. Atkuyruğunuzla değişik aksesuarlar takarak bulunduğunuz ortamda ilgi çekmek ister misiniz? Elbette istersiniz! Açık halde duran saçlarınıza renkli boncuklar veya renkli kurdeleler takın ve saçlarınızı toplayın. Eminiz ki tarz bir görünüm yakalayacaksınız.

At Kuyruğu Saç Modelleri Hakkında

Yılın her zamanında atkuyruğu modelini tercih edebilirsiniz. Günlük olarak eminiz ki sık sık saçlarınızı atkuyruğu şeklinde topluyorsunuz. Alışverişe giderken, işe giderken, denize girerken, arkadaşlarınız ile buluşurken… Atkuyruğu saç modeli her an da sizin kurtarıcınız olabilecek bir saç modelidir. Özellikle özel günlerde tam bir kurtarıcıdır. Giydiğiniz kıyafetlerin üzerine bir türlü saç modeli bulamıyorsanız atkuyruğu yardımınıza yetişir. Ayrıca bu saç modeline küçük detaylar ekleyerek zarif bir görünüm elde edebilirsiniz. İlk olarak saçlarınızı ince tutamlar halinde maşa yapın. Maşa ile saçlarınıza zarar vermek istemiyorsanız bigudi ile sarıp yatabilirsiniz. Atkuyruğunuzu daha dolgun bir hale getirmek istiyorsanız atkuyruğu içine atkuyruğu yapabilirsiniz. Bunun için saçlarınızın orta bölümüne bir toka kullanarak atkuyruğu yapın. Daha sonra dışarıda kalan bütün saçlar ile tekrar toplayın. Buradaki amaç lastiğin kalın kısmıyla bir atkuyruğu yapmış olmak. Bu modeli kullanırken üstteki saç ile altta bulunan saçların dengesini iyi ayarlamanız gerekmektedir. Eğer üst kısımda az saç kullanırsanız hiç hoş bir görüntü olmaz. Ensede atkuyruğu kullanmanız ise sizlere çok havalı bir görüntü sağlayacaktır. Bu model ile inci küpeleri kullanabilir, harika bir kombin yaratabilirsiniz.

Örgü Detayları

Herhangi bir saç modeline örgü eklemek oldukça zarif bir görünüş vermektedir. Özellikle Hollanda örgüsü. Hollanda örgüsü aslında mısır örgünün tersi şeklinde yapılır. Ayriyeten atkuyruğunu fönlü bir şekilde kullanabilirsiniz. Saç modeli aslında hiç uğraşılmamış gibi gözüken aslında çok titiz bir şekilde yapılabilen bir modeldir. Düz fönlü bir şekilde atkuyruğu modelini kullanacaksanız saçınızın ön kısmına krepe atmanız gerekmektedir. Aynı zamanda yüzünüzün ön kısımlarına birkaç tutam saç düşürebilirsiniz. Yuvarlak bir yüz hattına sahipseniz ve yüzüm olduğu şekilde gözükmesini istemiyorsanız tutamları yüzünüze fazlaca düşürebilir yüzünüzün yanak kısımlarını gizleyebilirsiniz. Saçları uzun olanların daha çok uyguladığı bir başka yöntem ise yarım toplanmış atkuyruğu modelidir. Özellikle öne gelerek uzayan bu tarz saç modelleri sizleri olduğunuzdan çok daha fazla havalı gösterecektir. Bu saç modelini kullanmanız için ihtiyacınız olan tek şey düz bir fön. Ve tabii ki saçınızı bağladığınız tokanın gözükmemesini sağlamak. Saçlarınız eğer gür ve hacimli ise dalgalı atkuyruğu modeli tam da size göre. Kalın telli olan saçlarını sıkı bir şekilde tepenizde toplayın. Sizlere bu modeli kullanacaksanız iki adet lastik toka kullanmanızı öneriyoruz. Sıkı yapılan atkuyruklarında tokalar koparak istenmeyen sonuçlara sebep olabiliyorlar. Cansız saçları hacimli göstermenin diğer bir yolu ise saça krepe yapmaktır. Saçlarınızı açık bir şekilde öne alın krepe yapın. Daha sonra şeklinizi bozmadan başınız öne eğik bir şekilde atkuyruğu olarak toplayın. Böylece saçlarınız artık daha fazla kabarık gözükecek ve daha hacimli duracak. Krepe yaptığın saç modellerinde dalgalı bir stil tercih etmelisiniz. Zarif bir görünüme kavuşmak istiyorsanız da saçlarını su dalgası yapabilirsiniz. Günümüzde birçok bayan su dalgası modelini tercih etmektedir. Doğal bir görünüm için saçlarınızın ön kısımların ince tutamlar çıkarmalısınız. Saç aksesuarı olarak ise renkli kurdelelerden faydalanabilirsiniz. Örgü ve atkuyruğunu birleştirerek harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Saçlarınızın bir tarafını balıksırtı olarak örün. Ve kalan saçınızı atkuyruğu olarak toplayın. Sadece günlük olarak değil, bu modeli davetlerde, okulda, iş yemeklerinde de tercih edebilirsiniz. Atkuyruğu ile saçlarınızı daha uzun gösterebileceğinizi biliyor muydunuz? Saçlarınızı ikiye ayırın. Üstte bulunan saçlarınızı yüksek olarak atkuyruğu yapın ve altta kalan saçları da daha sonra bu atkuyruğuna ekleyin. Atkuyruğunuz artık daha hacimli ve uzun görünecek.

Kurtarıcı Bir Parça Olarak: Fular

Geçen sezon saç aksesuarı olarak çiçek kullanılmaktaydı. Saçlarınızı güneşten korumak, rüzgârın saçınızda kötü bir görünüm oluşturmasına engel olmak amacıyla fularlar tam da burada devreye giriyor. Stil uzmanları fularların oldukça estetik bir havası olduğunu söylüyor. Ayriyeten fularlar kötü saç günlerinizi kurtaran bir yardımcıdır özellikle yaz aylarında olmazsa olmazlardandır. Çantanızdan kesinlik ile eksik etmemeniz gereken bir aksesuar. Çoğu kadar fularları saçta kullanmak yerine boyun bölgesinde kullanıyor. Ve bunu da “Fularları kafamda kullansam acaba komik görünüm elde eder miyim?” düşüncesi ile yapıyor. Bizce acilen bu şekilde düşünmeyi bırakıp aynı karşısında hemen denemelere başlayın. İnternet üzerinde farklı şekilde fular bağlama yöntemlerini araştırabilirsiniz. Fularlar sadece görünüş açısından değil, kullanım açısından da estetiklik sağlamaktadır. Aynı kıyafeti sürekli giymekten sıkıldıysanız, kıyafetinize arada değişik renkteki fularlardan takarak istediğiniz zaman giyebilirsiniz. Fular ile yapabileceklerinizi sizler için derledik.

Fular Kullanma Teknikleri

Saçlarınızı önden arkaya doğru sararak saç hizasının sağına veya soluna denk gelecek şekilde şık bir fular takabilirsiniz. Atkuyruğu veya topuz yaptıktan sonra fular ile saçınıza hareketlilik getirebilirsiniz. Saçlarınızı açık bırakarak fularlarınızı dikdörtgen şekilde katlayabilir ve fuları saç bandı olarak takabilirsiniz. Güneşten korunmak için üçgen şekilde fularınızı katlayarak şapka görevi görecek şekilde kullanabilirsiniz. Gizemli ve havalı bir görünüm elde etmek için fularınızı üçgen şeklinde katlayarak çenenizin altından bağlayın ve kombinizi güneş gözlükleri ile taçlandırın. Bütün bu yazılanları yapmak için ihtiyacınız olan tek şey renk renk fular almak. Zevkinize göre istediğiniz renkte ve kumaş türünde fularlar alarak kombinelerinize harika şıklıklar katabilirsiniz.

Saç Aksesuarı olarak Çiçek

Tatlı, romantik ve harika bir görünüm elde etmek istiyorsanız taze çiçek aksesuarları tam da size göre. Taze çiçekler ile estetik bir görünüm yakalamak için almanız gereken tek şey rengârenk taze çiçekler. Günün herhangi bir saatinde taze çiçeklerden yapılmış taçları tercih edebilirsiniz. Taze çiçekleri tercih etmiyorsanız gold veya altın renkteki saç toklarını tercih edebilirsiniz. Dağınık topuz halinde kullandığınız saçlara eminiz ki harika bir aksesuar olacak renkli saç tokaları. Sadece günlük hayatınızda değil, gece davetlerinizde ışıltı yaratmak amacı ile de kullanabilirsiniz. Parlak ve zarif bir görünüm yaratmak istiyorsanız renkli saç tokalarını tercih edebilirsiniz. Bu parçayı mutlaka bu sezon içerisinde kullanmanız gerekiyor. Katıldığınız bütün ortamlarda bu aksesuarlar ile kendinizi belli edeceksiniz. Sonbaharı temsil eden yaprakları tercih edebilirsiniz. Yapraklar son derece sizi doğal bir görünüme kavuşturacaktır. Çiçek detaylı metal taçlar ile bütün ortamda zevkinizi yansıtacaksınız. Bu aksesuarı kullanırken mümkün olduğu kadar makyajınızı sade tutmalısınız. Her türlü ortamda tercih edebilirsiniz.

Abiye At Kuyrukları

Abiye giyindiğiniz gecelerde de atkuyruğu saç modeli kullanabilirsiniz. Abiye saç modelleri, sıkı ve net toplanmış saçlarda sade bir toplama olabileceği gibi, örgü ya da çıtçıt saçlarla güçlendirilmiş şekilde de olabilir. Sizi seksi ve genç gösterecek olan bu modeller, her zaman pratik ve kolay bir şekilde uygulandığında ilk seçenekler arasında yer alabilir.

Yazar: Nazlınur Turan

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar