2015 EYELINER TRENDI

2015 EYELINER TRENDI

Daha önceki yazılarımızda da belirttik renkli eyelinerlar bu sezon gözlerden eksik olmayacak! Son yıllarda göz makyajının olmazsa olmazı olan eyeliner gözünüzü daha iyi belirginleştirir ve ön plana çıkmasını sağlar. Her ne kadar birçok kadın ilk başlarda gözüne eyeliner çekmekte zorlansa da zamanla el yatkınlığı artarak bir defada çok düzgün ve güzel eyeliner çekebilmektedir. Bu yıl eyeliner Trendleri arasında renkli ve uzun kuyruklu yapılan uygulamalar ön plana çıkıyor. Siyah eyeliner baharın gelmesi ile birlikte yerini bir birinden renkli ve canlı tonlardaki eyelinerlara bırakıyor. Renkli eyeliner deyince hemen paniğe kapılmayın renkli eyeliner elbette kulağa oldukça radikal bir kararmış gibi gelebilir özellikle yıllardır sadece siyah ve kahve tonlarındaki eyelinerleri kullanmış iseniz fakat önceleri tereddüt ile uygulayacağınız renkli eyelinerler bir süre sonra vazgeçilmeziniz olabilir.

Pembe, turuncu, beyaz, sarı ve mavinin en sıcak tonlarının kullanıldığı yeni Trend eyelinerler oldukça güzel ve eğlenceli görünmenizi sağlayacak. Elbette biz kadınlar için siyah eyelinerdan bir anda sıcak ve neon renklere geçmek kolay olmayacak ama kullanmaya başladıktan sonrada uzun bir süre vazgeçemeyeceğiz gibi duruyor. Farklı görünmeyi seven ve marjinal olan kadınlar için çok güzel bir haber olan renkli eyelinerler sayesinde gözler bu yıl ön planda olacak. Bir anda turuncu eyeliner kullanamam diyen kadınlar kendilerini alıştırmak adına önce beyaz sonra mor tonlarındaki eyelinerleri tercih edip sonrasında neon renkleri daha rahat kullanabilirler. Gözlerinize renkli eyeliner kullanacağınız zaman dudaklarınızı arka planda tutmanız gerektiğini unutmayın bu nedenle dudaklarınızda iddialı renkli rujlar kullanmamaya öze göstermelisiniz. 

 

Eyeliner Trendleri arasında bu yıl uzun ve oldukça belirgin kuyruklar ön plana çıkıyor. Dıştan kalın bir şekilde uygulanmaya başlanan eyeliner içe doğru gittikçe incelerek bitiş noktasına kadar gelinmeli. Eyeliner uygulamasında zorluk çekiyor iseniz kalem tarzında eyelinerler işinizi kolaylaştırabilir yok ben fırçalı eyeliner kullanmak istiyorum diyor iseniz sivri uçlu fırçalı olan eyelinerlerdan kullanmalısınız böylelikle gözünüze daha rahat uygulayabilirsiniz. Gözünüze doğru ve düzgün görünen bir eyeliner çekmek istiyor iseniz ilk önce işe kuyruğu nereye kadar uzatmak istediğinize karar vererek başlayın. Kuyruğun uzunluğuna karar verdikten sonra oraya bir işaret koyun ve akabinde kuyruğun bitiş noktasından istediğiniz kalınlıkta başlayarak içeriye doğru incelterek ilerleyin ve bitiş noktasına kadar uygulamaya devam edin. Aynı işlemi diğer gözünüze de uygulayın ve kuyrukların eşit göründüğünden emin olun. Kirpiklerinizi uzun ve dolgun gösteren bir maskara ile gözlerinizi daha vurucu hale getirerek uygulamanızı sona erdirebilirsiniz.

Yazar: Özlem Mintaş

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar