Suya Dayanıklı Rimeller

Makyaj malzemeleri arasında en vazgeçilmezlerden biri maskaradır. Her kadın kirpiklerini daha hacimli daha uzun ve daha belirgin görmek ister. Göz makyajını güzelleştiren, makyajı tamamlayan maskaralardan vazgeçmek düşünülemez. Vazgeçilmez olduğu kadar seçimide bir o kadar zordur. Yüzlerce çeşit arasından nedense aradığımız maskarayı bir türlü bulamayız. Dolgunluk sağlasa, uzunluk katmazlar, siyahlık verseler, akmaya sebep olurlar… En büyük sorunlardan biri de maskaraların akmasıdır. Gözünüz gün içinde sulanabilir, mevsim kıştır ve yağmurludur kim bilir belki ağlamışsınızdır? İşte bu zamanlarda maskaranın akmaması kurtarıcıdır.

Eğer bir maskarada "waterproof" yani "suya dayanıklı" ibaresi görüyorsanız akma yapmayan maskarayı buldunuz demektir. Ama diğer özellikler ne olacak? Bir maskaradan tek beklentimiz asla yalnızca suya dayanıklı olması olamaz…

Bu yazımızda hacim, siyahlık ve uzunluk konusunda en beğenilen high end ve uygun fiyatlı 5 waterproof maskara önerilerisi sunacağız. Aradığınız özelliğe göre olanı seçmekse tamamen size kalmış.

Chanel Le Volume De Chanel Suya Dayanıklı Maskara

maskara, rimeli göz makyajı

Chanel markasına ait Le Volume De Chanel maskara hem normal hem de waterproof olarak satılıyor. Keskin bakışları sevenler için oldukça iddialı olan maskara kirpikleri simsiyah yapıyor. Fırçasının şekli sayesinde en ufak kirpiğe bile ulaşarak tüm kirpikleri tarıyor ve uzatıyor. Aynı zamanda hacim vermede de oldukça başarılı maskara kirpiklerinizi gün boyu kıvrık tutmayı da başarıyor. Dolgun kirpikler ile gün boyunca etkili bakışlara sahip olabilirsiniz. 

Clinique Gentle Suya Dayanıklı Maskara

Waterproof maskaraların sevmediğiniz özelliği kirpikleri sertleştirmesi ve zor çıkıyor olmasıysa bu maskara tam size göre. Adından da anlaşılacağı üzere kirpiklerinizi nazikçe kıvırır ve gün boyu kıvrıklığını korur. Yoğun hacim ve siyahlık vermeyen bu maskara kirpiklerde yapay bir görüntü yaratmaz. Gün boyu kalıcılığını korur ve akma, dökülme yapmaz.

Sistemimize kayıtlı kuaförler:

Max Factor Fals Lash Effect Suya Dayanıklı Maskara

Kirpikleriniz tek tek ayrılsın aynı zamanda da hacimli görünsün, gün boyu kalıcılığını korusun biraz da uygun fiyatlı olsun diyorsanız işte aradığınız maskara. Uzatma etkisi ise maskaranın en belirgin özelliği. Kirpiklerinizi adeta takma kirpik etkisi yaratan bu maskara waterproof olduğu için de akma ve dökülme yapmıyor.

L’oreal Mega Volume Miss Manga Suya Dayanıklı Maskara

Koni şeklinde dipten uca sivrilen ve esnek olan fırçası ile dikkat çeken maskara tüm kirpikleri dipten uca tarayarak uzatma ve hacim vermeyi vaat ediyor. Özellikle hacim vermede oldukça iddialı olan maskara, uzunluk ve kıvırma etkisine de sahip. Waterproof versiyonu oldukça dayanıklı akmayan, bulaşma yapmayan bir maskara.

Maybelline The Falsies Volum’ Express Suya Dayanıklı Maskara

Maybelline maskara konusunda oldukça bilinen ve sevilen bir marka. The Falsies serisi de sevilen maskara serilerinden biri. Fırçası hafif yassı olan bu ürün sık kıllarıyla kirpiklerinize tutunarak dipten uca uzatma ve hacim verme etkisine sahip. Yapay etki bırakmayan, günlük kullanıma uygun ve oldukça uygun fiyatlı bir waterproof maskara. 

 

Soru - Cevap

Leave a Reply

*Yorumlara cevap verebilmek için hesabınızın olması gerekmektedir. Buraya tıklayarak hesap oluşturabilirsiniz.