Sonbahar Güzellik Trendleri

Yazın sıcaklığı yerini sonbaharın rüzgârına bırakırken yepyeni trendlerde hayatımıza girmekte. Bu dönem sonbahar trendlerinde herkes kendine göre bir şeyler bulacak gibi. Çünkü çok çeşitli ve her zevke hitap eden yeni makyaj modaları ve saç şekilleri var.

Saç Trendleri

İlk önce saçlarla başlayalım. Sonbaharda saçlarda özellikle yandan ayrılmış dalgalı saçlar ile kâküller moda. Saç modellerinde ise ön planda atkuyruğu, örgü ve topuz var.

saçlar, dalgalı saçi makyaj trendleri, saç trendleri, göz makyajı

1920'lerde moda olan parmak dalgası 2016 sonbaharında yeniden canlanıyor. Dışarı çıkarken sağa veya sola yatırdığınız saçlarınızı parmak dalgası yaparak kullanabilirsiniz.

Yakışanı da yakışmayanı da var. Ancak kâkülü kendine yakıştıranlarınız varsa kestirmeyi düşünebilirsiniz. Düz kâküller sonbahar için yeni trendler arasında.

Sistemimize kayıtlı kuaförler:

Saçlarını açık bırakmayı sevmeyenler içinde yeni modeller mevcut. Örgü ile atkuyruğunun birleşimi bu mevsimde çok moda. 

Şüphesiz örgü her mevsimin vazgeçilmezi eskimeyecek bir saç modeli. Yeni örgü modellerini keşfederek saçlarınıza şekil verebilirsiniz.

Örgü kadar sevilen bir diğer modelse topuz. Kullanım rahatlığı ve kısa zamanda yapılmasıyla topuz en sık tercih edilen saç modelleri arasında. Eğer vaktiniz kısıtlıysa, saç şekillendirmeye veya örgüye vakit ayıramayacaksanız topuz modellerine yönelebilirsiniz. 

Tüm bu saç modellerinin yanında en çok konuşulan şeyse saç aksesuarları. Yaptığınız basit bir topuzu veya örgüyü güzelleştirecek bu saç aksesuarlarından mutlaka edinmelisiniz. Özellikle örgülerde saç yüzükleri çok güzel bir görünüm sağlıyor.

Kısa saçlar yerine uzun saçların moda olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Işıltılı, sağlıklı ve parlak uzun saçlar bu sezonun modaları arasında. Islak görünümlü ve yana yatırılmış saçlarsa kullanımı en pratik yöntem.

Makyaj Trendleri

Saçlardaki trendlerden bahsettikten sonra gelelim makyaja. Makyaj trendlerinde bu sezon ışıltılı görünüm, simler, metalik ve parlak rujlar, özensiz gibi görünen far uygulamaları moda.

Daha çok özel günlerde, partilerde kullanım için uygun olan simli makyajlar ön planda. Göz çevresine veya elmacık kemiklerine yapıştırılan sim taneleri ile farklı bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Yüz makyajındaysa kontur uygulamasının yerini artık strobing uygulaması alıyor. Işıltılı, parlak ve canlı bir ten makyajının yanında strobing uygulaması konturun pabucunu dama atacak gibi görünüyor. 

Mat rujlarında yerini ışıltılı rujlar alacak gibi. Islak görünümlü parlatıcılar, ışıltılı glosslar bu sezon çok moda. Renk seçiminde ise kahverengi ve bordonun yanı sıra vişne çürüğü rengi ön planda olacak.

Işıltılı rujların yanı sıra iddialı renklerde ön planda. Siyah, gri lacivert, koyu mor gibi renkleri dudaklarda görmek mümkün. Bu rujlarla gotik tarzın ön plana çıkacağı görülüyor.

Göz makyajı trendi ise en farklı olanı. Eyeliner kullanımını farklı bir boyuta taşıyacak göz makyajları moda olmuş durumda. Grafik eyeliner adı verilen bu akımda eyelineri çok farklı şekilde görmemiz mümkün. Kalın, düz çizgi halinde ve dağınık. Gözümüze farklı gelsede kullanım rahatlığı açısından tercih edilebilir.

2016 sonbahar trendleri böyleydi. Bakalım 2017 sonbaharında bizi hangi yenilikler bekliyor olacak.

 

Soru - Cevap

Leave a Reply

*Yorumlara cevap verebilmek için hesabınızın olması gerekmektedir. Buraya tıklayarak hesap oluşturabilirsiniz.